3 vrstvé desky ze starého dřeva (biodesky)

Jedná se o masivní desky ze starého dřeva vyrobené ze tří a více na sebe lepených vrstev. Středová vrstva je lepena z lamel, které jsou na sebe průběžně podélně napojeny. Vnější vrstva je pak složena z lamel lepených po délce. Po slepení celé desky jsou drobné vady vyspravovány.

Třívrstvá deska (biodeska)

Přednosti desek:

  • Příčným lepením je dosažena podstatně větší tvarová stálost desek proti průhybu a kroucení než např. u klasické spárovky.
  • Jedná se o přírodní zdravotně nezávadný materiál
  • Vysoká pevnost v ohybu

Použití: 

Nejčastější použití tohoto materiálu je ve stolařství a truhlářství, například na stolové desky, kuchyňská dvířka, na celé výrobky jako jsou postele a skříňky, ale také v interiéru či exteriéru jako obklady stěn a stropů, podlahy apod. Tyto masivní dřevěné desky patří k dražším materiálům, jejichž cena se pohybuje od 3 000 Kč/m2. Výroba vyžaduje kvalitní dřevo a je poměrně pracná.

Typy povrchů starého dřeva:

ručně tesaná patina

patina šedá, medová, sluncem malovaná

Parametry desek:

tloušťka: 19 mm, 30 mm, 40 mm, 50 mm, 60 mm

šířka: 1025 mm, 1220 mm

délka: 1000 mm, 1500 mm, 1700 mm, 2000 mm, 2200 mm, 2500 mm

lepidlo: vodovzdorné lepidlo typ RAKOLL GXL 4

Provedení pohledové strany: jednostranné či oboustranné

Na objednávku je možné i zhotovení desek na míru, dle přání zákazníka.

Skladování:

Desky musí být skladovány v suchých, uzavřených prostorách, uložené ve vodorovné poloze na sobě a podložené podkladky s cca 1 m rozestupem.Při nevhodném skladování může dojít k poškození, za které výrobce nepřebírá žádné záruky.

Fotogalerie:

vícevrstvé desky - barva světlá

příklady realizací:

© 2009, Marek Šiba | Podmínky užití | Mapa stránek

vyrobila internetová agentura voatt

Byl jednou jeden kluk, který vyrůstal v malém domku v horách. Jak šel čas, musel jít za prací do světa, kde nakonec zůstal a později si tam založil rodinu. V době kdy začal pro rodinu stavět dům, ozvaly se v něm vzpomínky z dětství na toho malého kluka z hor, na ty krásné roubenky co měl rád, na krásu a vůni starého dřeva. Proto se rozhodl  přenést kus roubenky do svého nového domu. V roce 2004 jeho vášeň přerostla až k podnikání. V 2013 si založil firmu LUXWOOD s.r.o.